Uroczyste podsumowanie XXVIII edycji Konkursu
Organizatorzy Konkursu:
- Mazowiecki Kurator Oświaty w porozumieniu z pozostałymi Kuratorami Oświaty
Współorganizatorzy Konkursu:
- Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
- Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej im. płk. dypl. Mariana Porwita
- Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych „Delta”
- Muzeum Wojska Polskiego
Konkurs jest współfinansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego im. K. Steczkowskiego
Patronat honorowy: Stowarzyszenie Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari oraz Porozumienie Organizacji Kombatanckich Płocka
Uroczystość odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie
Przyjmowanie zgłoszeń do udziału w XXIII edycji Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego edycji Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej" zostało zakończone.
Dziękujemy wszystkim zgłoszonym szkołom i jednocześnie informujemy, że arkusze zadań będą dostępne do pobrania po uprzednim zalogowaniu od 3 listopada 2017 r. (piątek) na naszej stronie internetowej.
Szanowni Państwo,
zapraszamy do udziału w XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej", którego organizatorem jest Mazowiecki Kurator Oświaty. List do uczniów, nauczycieli i rodziców Pana Macieja Kopcia, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej poniżej.
List Pana Macieja Kopcia, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej
XXIII Ogólnopolski Konkurs Historyczny majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej” w roku szkolnym 2017–2018
Tradycja to jeden z podstawowych fundamentów naszej tożsamości, to nasza pamięć o przeszłości. Kultywujemy ją w naszych rodzinach i w państwie, w społecznościach lokalnych i regionalnych oraz całej wspólnocie narodowej, w wojsku, w organizacjach społecznych i związkach wyznaniowych. Jej wychowawcze znaczenie doceniają wszyscy, począwszy od rodziców i dziadków, dostrzegają je szerokie kręgi nauczycieli, wychowawców i wojskowych, działaczy państwowych i społeczników, a przede wszystkim weterani - uczestnicy i świadkowie wydarzeń historycznych. Dlatego właśnie - Porozumienie Organizacji Kombatanckich miasta Płocka oraz Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari wspierają naszą działalność.
Można powiedzieć, że tradycję dostrzega, ceni i pielęgnuje każdy Polak mieszkający w Rzeczypospolitej, jak i w diasporze rozsianej po całym świecie.
Zapraszamy do licznego udziału już po raz dwudziesty trzeci, w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym im. majora Marka Gajewskiego, "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego..." w roku szkolnym 2017/2018.
Ogólnopolski Koordynator Konkursu
Program merytoryczny Konkursu w roku szkolnym 2017/2018 (plik PDF)
Informujemy, że w roku szkolnym 2017/2018 odbędzie się XXIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego i zatytułowana będzie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.
Więcej informacji wkrótce.
Zawody finałowe XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą" już za nami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział w tegorocznej edycji i zapraszamy do udziału w następnej XXIII edycji.
Poniżej zamieszczamy listy z wynikami uczniów w zawodach finałowych w roku szkolnym 2016/2017 oraz protokół z przebiegu zawodów finałowych.
Lista z wynikami uczniów szkół podstawowych
Lista z wynikami uczniów gimnazjów
1 czerwca 2017 roku rozpoczęły się w Warszawie dwudniowe zawody finałowe w ramach XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego i X Olimpiady Tematycznej im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego".
W tym roku tematem konkursów jest okres historyczny obejmujący lata 1768–1864, od konfederacji barskiej do powstania styczniowego.
Organizatorami Konkursu i Olimpiady są: Mazowiecki Kurator Oświaty, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej im.płk. dypl. Mariana Porwita, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych „Delta", Muzeum Wojska Polskiego, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Szanowni Państwo,
prosimy o zapoznanie się z Programem Ramowym oraz Programem Merytorycznym zawodów finałowych Konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą", które odbędą się w dniach 1-3 czerwca 2017 r. w Warszawie.
Szanowni Państwo,
poniżej zamieszczamy listę uczniów zakwalifikowanych do etapu centralnego Konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą".
Lista uczestników zawodów centralnych
Wszystkich uczestników zakwalifikowanych do etapu centralnego Konkursu "Losy żołnierza" prosimy o wypełnienie poniższego załącznika oraz przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie do 19 maja 2017 r.
Dane te są potrzebne do ubezpieczenia oraz zakwaterowania w hotelu.
Załącznik - dane teleadresowe
UWAGA!!!
Po 23 maja do wszystkich uczniów zakwalifikowanych do etapu centralnego oraz ich opiekunów wyślemy drogą mailową (na adres podany w wypełnionym załączniku) indywidualne POTWIERDZENIE UCZESTNICTWA. Prosimy o wydrukowanie i zabranie go ze sobą na etap centralny.
POTWIERDZENIE to będzie stanowiło niezbędny dokument przy zakwaterowaniu w hotelu.
Szczegółowy harmonogram zawodów finałowych zostanie zamieszczony wkrótce na naszej stronie.
Szanowni Państwo,
poniżej prezentujemy listy z wynikami etapu wojewódzkiego Konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą".
Dokładny wynik punktowy ucznia jest dostępny wyłącznie po zalogowaniu.
UWAGA!!! Uczniowie są przedstawieni w kolejności alfabetycznej w każdym z województw.
Przedstawiona kolejność NIE decyduje o zakwalifikowaniu do etapu centralnego.
Wyniki uczniów szkół podstawowych w etapie wojewódzkim
Wyniki uczniów gimnazjum w etapie wojewódzkim
Wyniki mogą znajdować się również na stronach internetowych właściwych terenowo Kuratoriów Oświaty.
Dziękujemy za udział w etapie wojewódzkim. Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom, którzy ich przygotowali.
Wyniki etapu wojewódzkiego Konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" zostaną opublikowane na naszej stronie 7 kwietnia 2017 r. (piątek).
Wyniki z poszczególnych województw mogą być dostępne wcześniej na stronach internetowych właściwych terenowo Kuratoriów Oświaty.