Uroczyste podsumowanie XXVII edycji Konkursu
Organizatorzy Konkursu:
- Mazowiecki Kurator Oświaty w porozumieniu z pozostałymi Kuratorami Oświaty
Współorganizatorzy Konkursu:
- Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
- Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej im. płk. dypl. Mariana Porwita
- Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych „Delta”
- Muzeum Wojska Polskiego
Konkurs jest współfinansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego im. K. Steczkowskiego
Patronat honorowy: Stowarzyszenie Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari oraz Porozumienie Organizacji Kombatanckich Płocka
Uroczystość odbyła się w Muzeum J. Piłsudskiego
w Sulejówku
KOMUNIKAT Komitetu Organizacyjnego XXV Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej” w roku szkolnym 2019/2020
Na podstawie §11d. 1. i 2. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, na wniosek Komitetu Organizacyjnego Konkursu, Ogólnopolski Koordynator Konkursu – Mazowiecki Kurator Oświaty zaakceptował następujące zmiany w Regulaminie:
1. III etap – wojewódzki, organizowany przez kuratorów oświaty, który miał być przeprowadzony 17 marca 2020 r. – zostaje odwołany.
2. Wszyscy uczniowie, którzy w II etapie – rejonowym organizowanym przez kuratorów oświaty uzyskali co najmniej 80% punktów możliwych do zdobycia i zostali zakwalifikowani do III etapu – wojewódzkiego, uzyskują wyjątkowo uprawnienia laureata.
3. Zaświadczenia dla laureatów Konkursu, o których mowa w §7 pkt 2a Regulaminu, prześlą pocztą na adresy szkół wojewódzcy koordynatorzy Konkursu.
4. Odkłada się na późniejszy termin planowany na czerwiec br. IV etap – ogólnopolski Konkursu wraz z Galą Jubileuszu XXV-lecia Konkursu i Olimpiady.
5. Kwalifikację najlepszych laureatów do IV etapu - ogólnopolskiego Konkursu przeprowadzi Komitet Organizacyjny Konkursu w porozumieniu z wojewódzkimi koordynatorami Konkursu, w terminie późniejszym.
Życzymy wszystkim zdrowia oraz dobrego wykorzystania tego trudnego czasu, który w nowych okolicznościach nie może zostać stracony, szczególnie przez uczniów.
Komitet Organizacyjny Konkursu
Mazowiecki Kurator Oświaty zaprasza do udziału w Konkursie Historycznym "Nieznani bohaterowie, nieznane wydarzenia - losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948"
Uwaga!
W tym roku ta forma Konkursu skierowana jest do uczniów na Ukrainie i na Białorusi uczących się języka polskiego w szkołach w systemie obcych państw, szkołach organizacji Polaków a także szkolnych punktach konsultacyjnych przy przedstawicielstwach dyplomatycznych, urzędach konsularnych i przedstawicielstwach wojskowych RP.
Szkoły i placówki z Polski nie mogą brać udziału.
Regulamin do pobrania (plik w formacie PDF)
Szanowni Państwo,
Poniżej zamieszczamy listę uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego XXV edycji Konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej".
Próg punktowy dający kwalifikację do etapu wojewódzkiego - 32 pkt (80%)
Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego - szkoły podstawowe
Uczniowie Branżowych Szkół I Stopnia zakończyli swój udział na etapie rejonowym.
Szanowni Państwo,
Poniżej zamieszczamy wyniki punktowe uczniów w etapie rejonowym.
Informacja o zakwalifikowaniu ucznia do etapu wojewódzkiego Konkursu zostanie podana po okresie odwoławczym.
Wyniki uczniów w etapie rejonowym
Wyniki uczniów w etapie rejonowym - szkoły podstawowe
Informujemy, że zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do etapu rejonowego XXV edycji Konkurs Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej"
.
Poniżej znajdują się listy uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego
Lista uczniów ze szkół podstawowych
Lista uczniów z branżowych szkół I stopnia
Etap rejonowy odbędzie 13 grudnia 2019 r. o godz. 11:00.
Informację na temat miejsca przeprowadzenia etapów rejonowych uzyskają Państwo na stronach internetowych właściwych terenowo Kuratoriów Oświaty, bądź u Koordynatorów Wojewódzkich.
Informujemy, że zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do etapu rejonowego XXV edycji Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej".
Po zalogowaniu możliwe jest już tylko sprawdzenie czy uczniowie zostali zgłoszeni.
Prosimy nie przysyłać protokołów drogą mailową ani do Sekretariatu Konkursu ani do Kuratoriów Oświaty, cała dokumentacja Konkursowa pozostaje w szkole.
Przyjmowanie zgłoszeń do udziału w XXV edycji Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego edycji Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej" zostało zakończone.
Dziękujemy wszystkim zgłoszonym szkołom i jednocześnie informujemy, że arkusze zadań będą dostępne do pobrania po uprzednim zalogowaniu od 4 listopada 2019 r. (poniedziałek) na naszej stronie internetowej.
Tradycja to jeden z podstawowych fundamentów naszej tożsamości, to nasza pamięć o przeszłości. Kultywujemy ją w naszych rodzinach i w państwie, w społecznościach lokalnych i regionalnych oraz całej wspólnocie narodowej, w wojsku i w organizacjach społecznych. Jej wychowawcze znaczenie doceniają wszyscy, począwszy od rodziców i dziadków, dostrzegają je szerokie kręgi nauczycieli, wychowawców i wojskowych, działaczy państwowych i społeczników, a przede wszystkim weterani - uczestnicy i świadkowie wydarzeń historycznych. Dlatego właśnie - Porozumienie Organizacji Kombatanckich miasta Płocka oraz Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari wspierają naszą działalność.
Można powiedzieć, że tradycję dostrzega, ceni i pielęgnuje każdy Polak mieszkający zarówno w Rzeczypospolitej, jak i poza jej granicami.
Biorąc pod uwagę rocznice wydarzeń historycznych przypadające w roku 2020 organizatorzy Konkursu i Olimpiady zdecydowali przyjąć okres dziejów oręża polskiego obejmujący lata 1887 – 1922.
Zapraszamy w roku szkolnym 2019/2020 do licznego udziału w jubileuszowej XXV edycji Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego,
"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej".
Regulamin i Program merytoryczny Konkursu zamieszczamy poniżej.
Komitet Organizacyjny Konkursu
Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji narodowej z dnia 16 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego… oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek
§ 6. 1. W przypadku przeliczania na punkty kryterium, o którym mowa w art. 134 ust. 2 pkt 4 lit. a, art. 135 ust. 4 pkt 3 lit. a, art. 137 ust. 6 pkt 4 lit. a, art. 140 ust. 3 pkt 5 lit. a i art. 143 ust. 3 pkt 4 lit. a ustawy – Prawo oświatowe, za:
1) uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem o zasięgu ponadwojewódzkim organizowanym przez kuratorów oświaty na podstawie zawartych porozumień:
a) tytułu finalisty konkursu przedmiotowego – przyznaje się 10 punktów,
b) tytułu laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – przyznaje się 7 punktów,
c) tytułu finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – przyznaje się 5 punktów.